Vyhledávání:
Rozšířené hledání
Před -11649550 lety jste mohli vidět na programu ČST 1 epizodu "Jak Rumcajs pro kukačku pad málem do vězení" ze seriálu "O loupežníku Rumcajsovi" (Česká republika) .Je tomu už dávno, kdy byly spuštěny tyto stránky. Svému účelu slouží, ale jsou už poněkud zaprášené a to si Večerníček nezaslouží. Už brzy tedy spustíme nové stránky v nové grafice. Stránka bude sloužit výhradně vyhledávání informací a tomu bude grafika podřízena.

Nezmění se ale jen grafická podoba. Možná ne každý ví, že tento projekt už je delší dobu na sympatičtější adrese VECERNICEK.CZ. To bude od spolu s novými strankami i nová oficiální adresa. Tak tedy už brzy naviděnou...
27.01.2010, autor: Robert Štípek
K dnes už klasickým a stále oblíbeným televizním večerníčkům patří příběhy loupežníka Rumcajse z lesa Řáholce nedaleko Jičína. Na jeho úspěchu se podílely tři velké osobnosti: spisovatel Václav Čtvrtek, výtvarník Radek Pilař a herec Karel Höger. Supraphon na první jarní dny připravil zvukový přepis nejlepších z nich. Spolu s dětmi si je jistě rádi poslechnou také jejich rodiče a určitě i dědeček s babičkou. Loupežník Rumcajs je totiž večerníčkovský evergreen. To nejlepší z Rumcajse najdete od 16.3.2007 v obchodech za 199Kč.
13.03.2007, autor: Robert Štípek
Opět ve spolupráci s časopisem Země pohádek, který každý měsíc přináší zajimavé čtení a klasické večerníčky na DVD příloze, přinášíme další kolo naší pravidelné soutěže. Stačí odpovědět na tři jednoduché otázky a můžete vyhrát jedno z deseti nejnovějších vydání Země pohádek s DVD přílohou "Příběhy cvrčka a štěňátka". Soutěž najdete zde.
26.01.2007, autor: Robert Štípek
Ještě několik dnů můžete navštívit na brněnském hradě Špilberk výstavu ilustrací Radka Pilaře, autora postavičky večerníčka, Rumcajse a dalších legendárních tváří. Výstava končí 28.1.2007. Bližší informace zde.

Do povědomí nejširší veřejnosti se malíř, grafik, ilustrátor, fotograf, scénograf, scenárista, výtvarník, režisér animovaných filmů a videoprogramů Radek Pilař zapsal jako tvůrce znělky Večerníčku, kterou vytvořil pro Československou televizi a jako tvůrce oblíbeného kresleného seriálu příběhů O loupežníku Rumcajsovi. Francouzský kritik Jean-Paul Fargier oceňoval na Pilařově práci schopnost znovunalezení dětství v umění; Jan Kříž jej nazval všestranným básníkem výtvarného obrazu. Pilař ve své tvorbě inklinoval k volnosti výtvarného projevu, k abstrahování, k symbolické zkratce. Jeho hravost jej přivedla ke kolážím, při kterých kombinoval liniovou kresbu a barevné plochy s útržky papíru, textilu i jiných materiálů.
22.01.2007, autor: Robert Štípek

<< Novější­ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Starší >>

Content Management Powered by CuteNewsCopyright (c) 2005 VECERNICEK.com