Vyhledávání:
Rozšířené hledání
Před -18438373 lety jste mohli vidět .Je tomu už dávno, kdy byly spuštěny tyto stránky. Svému účelu slouží, ale jsou už poněkud zaprášené a to si Večerníček nezaslouží. Už brzy tedy spustíme nové stránky v nové grafice. Stránka bude sloužit výhradně vyhledávání informací a tomu bude grafika podřízena.

Nezmění se ale jen grafická podoba. Možná ne každý ví, že tento projekt už je delší dobu na sympatičtější adrese VECERNICEK.CZ. To bude od spolu s novými strankami i nová oficiální adresa. Tak tedy už brzy naviděnou...
27.01.2010, autor: Robert Štípek
K dnes už klasickým a stále oblíbeným televizním večerníčkům patří příběhy loupežníka Rumcajse z lesa Řáholce nedaleko Jičína. Na jeho úspěchu se podílely tři velké osobnosti: spisovatel Václav Čtvrtek, výtvarník Radek Pilař a herec Karel Höger. Supraphon na první jarní dny připravil zvukový přepis nejlepších z nich. Spolu s dětmi si je jistě rádi poslechnou také jejich rodiče a určitě i dědeček s babičkou. Loupežník Rumcajs je totiž večerníčkovský evergreen. To nejlepší z Rumcajse najdete od 16.3.2007 v obchodech za 199Kč.
13.03.2007, autor: Robert Štípek
Opět ve spolupráci s časopisem Země pohádek, který každý měsíc přináší zajimavé čtení a klasické večerníčky na DVD příloze, přinášíme další kolo naší pravidelné soutěže. Stačí odpovědět na tři jednoduché otázky a můžete vyhrát jedno z deseti nejnovějších vydání Země pohádek s DVD přílohou "Příběhy cvrčka a štěňátka". Soutěž najdete zde.
26.01.2007, autor: Robert Štípek
Ještě několik dnů můžete navštívit na brněnském hradě Špilberk výstavu ilustrací Radka Pilaře, autora postavičky večerníčka, Rumcajse a dalších legendárních tváří. Výstava končí 28.1.2007. Bližší informace zde.

Do povědomí nejširší veřejnosti se malíř, grafik, ilustrátor, fotograf, scénograf, scenárista, výtvarník, režisér animovaných filmů a videoprogramů Radek Pilař zapsal jako tvůrce znělky Večerníčku, kterou vytvořil pro Československou televizi a jako tvůrce oblíbeného kresleného seriálu příběhů O loupežníku Rumcajsovi. Francouzský kritik Jean-Paul Fargier oceňoval na Pilařově práci schopnost znovunalezení dětství v umění; Jan Kříž jej nazval všestranným básníkem výtvarného obrazu. Pilař ve své tvorbě inklinoval k volnosti výtvarného projevu, k abstrahování, k symbolické zkratce. Jeho hravost jej přivedla ke kolážím, při kterých kombinoval liniovou kresbu a barevné plochy s útržky papíru, textilu i jiných materiálů.
22.01.2007, autor: Robert Štípek

<< Novější­ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Starší >>

Content Management Powered by CuteNewsCopyright (c) 2005 VECERNICEK.com