Vyhledávání:
Rozšířené hledání
Před -13884217 lety jste mohli vidět .Obdivuhodné a neopakovatelné vypravěčské umění Jiřiny Bohdalové, které znají diváci a posluchači už tří generací, je díky Supraphonu zaznamenáno na řadě zvukových nosičů. Výběr snad nejznámějších pohádkových příběhů s postavičkami, jež netřeba představovat, nabízí tento titul.

Na CD "Večerníčky s Jiřinou Bohdalovou" najdete tyto pohádky: Jak Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko, Jak hledali pět peněz, Jak vezli čtyři velké kameny, Malá čarodějnice má zlost, Filipojakubská noc, Malá čarodějnice kuje pomstu, Létáte na koštěti?, O hloupém vlku a chytrém beránkovi, O strašidelném hrádku, Proč se usmívá měsíček, Jak Rákosníček nezahnal mráz, Jak se Rákosníček bál, že mu z rybníka uteče všechna voda, Jak Rákosníček válčil s vodními šneky. Titul vychází: 12. května 2006 Doporučená cena: CD 199,- Kč/ MC 119,- Kč.
25.04.2006, autor: Robert Štípek
RákosníčekK dnes už klasickým a v minulosti mimořádně úspěšným "večerníčkovským" seriálům ČT patří pohádkové příběhy vodního skřítka Rákosníčka. Napsal je Jaromír Kincl, vizuální podobu jim vtiskl výtvarník Zdeněk Smetana a svým interpretačním mistrovstvím je oživila Jiřina Bohdalová, která je také v letech 2001 a 2002 natočila (s nezaměnitelnou hudbou Václava Zahradníka) pro Supraphon. Nyní se Rákosníček vrací v čase "večerníčku" na televizní obrazovky a výběr z více než tři desítek jeho pohádek pod názvem "Rákosníček: Nejhezčí pohádky od rybníka Brčálníku" najdete na pultech obchodů za 199,- Kč.
07.04.2006, autor: Robert Štípek
Známý režisér Pavel Koutský (poslední seriál Do pohádky) začal pracovat na novém kresleném seriálu pro Večerníček. Je také autorem výtvarných návrhů. Doktor Animo nejen léčí malá a velká zvířata, ale je také jejich dobrým přítelem. Snaží se jim splnit jejich zvláštní a bláznivá přání. Navíc je tak hodný a šikovný, že jim hned ukáže, jak to bude vypadat, až se jejich přání vyplní. A zvířata se sama rozhodnou.

Jak dopadne například hroch, slon nebo kočka, to však uvidíte až příští rok. Ale jak vypadá sám pan doktor a jeho zvířata, to můžete vidět už dnes na stránkách České televize.
06.04.2006, autor: Robert Štípek
Spejbl a HurvínekTa historická chvíle přišla v neděli 2. května 1926. Odpoledne se hrálo Kašpárkovo dobrodružství, večer komedie Počestný dům, doplněná Spejblovým veselým přídavkem. Ten den odpoledne přinesl výtvarník Gustav Nosek do divadla záhadný balíček a vybalil z něho loutku okatého dítěte v bílé noční košilce. Na první pohled bylo patrné příbuzenství se Spejblem. Radostně překvapený Skupa se rozhodl loutku okamžitě uvést na scénu... a pak vstoupil Hurvínek, nesl židličku a už svým pouhým zjevem - po okamžiku tichého úžasu - vyvolal bouřlivý potlesk! Zapípal rozpačité "Rukulíbám" a sklidil další aplaus. Nebyl však ještě očím veřejnosti zvyklý, skryl se tedy do Spejblových šosů a samými rozpaky začal koulet očima... U publika to vyhrál hned napoprvé!

Česká televize k jubileu loutky Hurvínka připravuje do vysílání Večerníčky "Znovu u Spejbla a Hurvínka" na ČT1 od 19.4. do 1.5. vždy v 19:00.

Supraphon připravuje k vydání CD/MC novou nahrávku: O praštěném Hurvínkovi. Vedle Heleny Štáchové a Martina Kláska se na novince podílí i řada skvělých herců jako je Václav Postránecký, Ljuba Skořepová, Ota Jirák, Miroslav Vladyka.

Do třetice je tu třetí gratulant a tím je časopis Země pohádek, který na 19.4. připravuje speciální vydání svého časopisu s DVD přílohou "Znovu u Spejbla a Hurvínka 2".

Více informací o samotném Spejblu a Hurvínkovi najdete na výborné stránce Planetka Spejbla a Hurvínka.
06.04.2006, autor: Robert Štípek

<< Novější­ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Starší >>

Content Management Powered by CuteNewsCopyright (c) 2005 VECERNICEK.com