Vyhledávání:
Rozšířené hledání
Před -10076281 lety jste mohli vidět .Dvaaosmdesátiletý režisér, scenárista a animátor Břetislav Pojar se ve světě animovaného filmu pohybuje již přes šedesát let. Nesmrtelným se stal především díky seriálu o medvědech, kteří si říkali "pane" a potkali se u Kolína, ale svůj um věnoval i pro večerníček "Jája a Pája". Aktuálně můžete jeho práci vidět v celovečerním snímku Fimfárum II., kde naočil pohádku o Palečkovi. Ve svém perném životě si udělal chvilku a velmi zajímavě se rozpovídal pro časopis Týden. Takže pokud máte chvilku i vy, určitě se začtěte do rozhovoru s touto legendou českého animového filmu - Každý jsme jinak šišatý.
22.03.2006, autor: SUNíčko
Ve spolupráci s firmou SUPRAPHON a časopisem ZEMĚ POHÁDEK jsme pro vás připravili již třetí soutěž, kde můžete tentokrát vyhrát CD s příběhy Hurvínek v pohádkovém lese, Z Hurvínkova kalendáře nebo časopis Země pohádek s DVD přílohou Fimfárum. Soutěž najdete zde.
11.03.2006, autor: Robert Štípek
V diskuzi na serveru okoun.cz padl zajímavý dotaz, jestli je pravda, že před nějakými třiceti lety večerníček nevysílal v sobotu. Uživatel S_M_Lomoz vysypal ze svého kouzelného rukávu ucelená data, která můžou přijít zajímavá i vám. Kompletní přehled najdete uvnitř tohoto článku. Celá zpráva Celá zpráva.
01.03.2006, autor: Robert Štípek
Nebýt jedné krtčí hromádky, svět by možná přišel o jednu z nejmilejších kreslených postaviček. Ale dopadlo to dobře a malý nemotora s červeným nosem a třemi chlupy na hlavě vzal dětská srdce útokem. Bez Krtka se neobejdou děti na celém světě včetně Číny či Japonska. Zdobí i knížky, trička, bazény či ložní prádlo.

Výtvarník, animátor a režisér Zdeněk Miler s jeho malováním nepřestal dodnes. Krtkovi bude letos padesát let a jeho autorovi v úterý osmdesát pět. Zrození animované star provází příběh přímo pohádkový.

Pokračování článku na Novinky.cz.
21.02.2006, autor: Robert Štípek

<< Novější­ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Starší >>

Content Management Powered by CuteNewsCopyright (c) 2005 VECERNICEK.com