Vyhledávání:
Rozšířené hledání
Před -5827770 lety jste mohli vidět .Opět ve spolupráci s časopisem Země pohádek, který každý měsíc přináší zajimavé čtení a klasické večerníčky na DVD příloze, přinášíme další kolo naší pravidelné soutěže. Stačí odpovědět na tři jednoduché otázky a můžete vyhrát jedno z deseti nejnovějších vydání Země pohádek s DVD přílohou "Rákosníček a jeho rybník". Soutěž najdete zde.
30.07.2006, autor: Robert Štípek
V letošním roce slavíme dvojí výročí (1911 - 1976), spojené se jménem jednoho z nejslavnějších českých pohádkářů, Václava Čtvrtka. K této příležitosti chystá zvláštní oslavy Jičín - město pohádky. Také Supraphon se připojuje přehlídkou vybraných kapitol z těch nejoblíbenějších Čtvrtkových pohádek. Název i výběr koresponduje se stejnojmennou knihou, vydávanou nakladatelstvím Albatros.

V interpretaci proslulých mistrů děti uslyší nejen pohádky o hrdinech, které důvěrně znají z Večerníčků (o Rumcajsovi, víle Amálce, makové panence, Křemílku a Vochomůrkovi, vodníku Čepečkovi, formanu Šejtročkovi), ale uslyší i méně známé, přitom nesmírně půvabné vyprávění o kocourku Damiánovi a bitevní kočce Pitipačce a navíc - jak to bylo, když ševci zvedli vojnu pro červenou sukni. Vychází 23.6.2006 za 199,- Kč.
12.06.2006, autor: Robert Štípek
Že nevíte co je Kanafásek? Máme jej doma všichni a možná ani nevíme, co se v něm skrývá. Choulíme se pod něj, aby nám nebyla zima, ale těžko uvěřit, že by promluvil. Malý Jonáš už ví, co dokáže oživlá peřina.

Jonáš je na první pohled normální kluk s růžovými tvářičkami, pihami, ježkem na hlavě, s úsměvem od ucha k uchu a rozvernýma očima, který si moc rád hraje. A ještě něco! Nenávidí vstávání a nerad ráno vylézá z peřiny. A ví proč! Nespí totiž v ledasjaké posteli. Jeho peřina noc co noc ožívá, aby svého věrného kamaráda zavedla do snů. Jmenuje se Kanafásek a je to peřina, která dokáže splnit snad každý dětský sen. Modré pruhy, pro změnu modré tvářičky, úsměv a velká podoba s tuleněm. Tak vypadá Kanafásek, který s Jonášem vyráží na hrad Snovíz, kde společně potkávají mnoho přátel.

Protože jsme ve snu, máme tu čaroděje snů Snivce, prapodivnou bytost, která si říká Chrupoun, vedle toho si užijeme se Spinkalkou a nesmíme zapomenout na noční skřítky Usínálky. Jonáš a Kanafásek s nimi zažívají opravdu nekonečnou zábavu, není proto divu, že by v postýlce vydrželi až do druhého večera.

Již od 28. května si můžete užít Kanafáskova dobrodružství.
23.05.2006, autor: SUNíčko
Česká televize začala ve studiu Via Lucis připravovat třináctidílný animovaný seriál Čaroděj z nafukovacího stromu. Autorem příběhů z Halounského lesa, kde na Klouzkové pasece žije dobrosrdečný čaroděj Honzula pomáhající zvířátkům, je Miloš Kratochvíl. Tým animátorů vede režisér Jiří P. Miška, tvůrce seriálu O skřítku Racochejlovi, výtvarníkem je Luděk Bárta. Hlas všem pohádkovým hrdinům propůjčuje Josef Dvořák a hudbu píše Vladimír Merta.
23.05.2006, autor: Robert Štípek

<< Novější­ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Starší >>

Content Management Powered by CuteNewsCopyright (c) 2005 VECERNICEK.com